YÜKLENİYOR...

Psikoloji İzmit | Gelişim Testleri

Gelişim Testleri

Gelişim Testleri

Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-R)

WISC-R, toplam 12 testten oluşan, 6-16 yaş aralığındaki çocukların zihinsel gelişimini değerlendiren bir ölçektir. Her çocuğa bireysel olarak uygulanır ve uygulama yaklaşık bir buçuk saat sürer. 

Denver II Gelişim Tarama Testi

0-6 yaş aralığındaki çocukların dil-bilişsel, ince-motor, kaba-motor ve sosyal gelişim düzeylerini değerlendirmek için çocuğa uygulanan ve çocuğun bakım verenlerine sorular sorarak uygulanan bir testtir.

Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)

0-6 yaş aralığındaki çocukların dil-bilişsel, ince-motor, kaba-motor, sosyal-özbakım becerilerine dair gelişim düzeylerini değerlendirmek için uygulanan bir envanterdir. Çocuk gözlemine ek olarak çocuğun bakım verenlerine, çocuğa ilişkin sorular sorularak uygulanır. 

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi çocukların okula hazır oluşlarını ölçmek amacıyla kullanılır ve toplam dört alt-testten oluşmaktadır. Çocuk hakkında okula hazır oluş, verilen yönergeleri anlama ve takip etme, dil gelişimi, görsel ve işitsel algılama, motor koordinasyon ve sayı bilgisi alanları ile ilgili bilgi verir. Uygulama yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Gessel Gelişim Figürleri Testi

Gessel Gelişim Figürleri Testi, 3-7 yaş aralığındaki çocuklara uygulanan, birçok zeka ve gelişim testi öncesinde bir ön-test olarak da kullanılabilen bir testtir. Çocuğun görsel - motor koordinasyonu ile bilişsel gelişimine ilişkin veriler sağlamaktadır ve akademik başarı hakkında bilgi vermektedir.